Fiskeplats för alla men i första hand för rullstolsburna personer med funktionsnedsättning

Välkommen till

Fiskeplats för alla men i första hand för rullstolsburna personer med funktionsnedsättning


Nu är bryggan för fiskeplatsen för alla men i första hand för rullstolsburna och personer med funktionsnedsättning vid Lindudden klar. Den är 6 meter bred och efter funktionsgenomgång en 9 meter djup fiskeplats. Skyltar med diverse information är uppsatta så att det inte bli något missförstånd.


Brygggan ligger vid bron om du svänger av stora vägen vid skylten ner mot Fabriken.


*********************************


Fiskebryggan


Dagkort

Dagkort som kostar 30 kronor kan du köpa från kiosken i Sparreholm eller att du betalar in på föreningens plusgiro 4799434-8. OBS! Kom dock ihåg att skriva ut ett kvitto som visar att du har betalat in avgiften ifall en tillsynsman kommer och kontrollerar er. För mer information om fiskekort se länken Fiskekort under Föreningsinfo.


Det går också bra att swisha på 123-3079167.